x 

Twój koszyk jest pusty
kontakt tel. +48 501 457 442
codziennie w godz. 9:00 do 21:00
Realizacja zamówień od 24 godzin!
Więcej niż sklep!
Category
Cena
zł zł 
Producent
  • (1)
  • (2)
  • (6)
  • (13)
  • (2)
  • (7)
Wyczyść wszystko
Wyników 1 - 1 z 1

mierniki rezystancji uziemień

Symbol: WG-507
Cena po rabacie
Cena brutto: 2 337 zł
Cena sprzedaży netto: 1 900,00 zł
Kategoria: mierniki rezystancji uziemień
Producent: Atmor

Pomiar rezystancji uziemienia - informacje

Interesuje Cię pomiar rezystancji uziemienia? Jeżeli tak to warto dowiedzieć się podstawowych informacji na ten temat. Najważniejszą rzeczą tej kwestii jest wiedza na temat metod pomiarów. Jednak co to w ogóle jest metoda pomiarowa? Jest to szereg czynności, które wykonywane są w celu określenia wyniku pomiaru. W praktyce mogą być stosowane różnego rodzaju metody pomiarów w zależności od charakteru wielkości mierzonej oraz niezbędnej dokładności pomiarów.

Metody pomiarowe porównawcze - polegają na porównaniu wartości mierzonej z wartością znaną. Wyróżnia się kilka rodzajów metod porównawczych.

  • metoda odchyłowa - wartość wielkości mierzonej określana jest na podstawie wychylenia przyrządu pomiarowego np mierniki elektromechaniczne
  • metoda różnicowa - polega na pomiarze wartości, która jest mierzona ze znaną wartością tej samej wartości. Przykładem tego rodzaju pomiarów jest pomiar siły elektromotorycznej (sem).
  • metoda zerowa - w przypadku tej metody sprowadza się do zera różnicę pomiędzy wartością mierzoną a wartością znaną tej samej wielkości

Metody pomiaru rezystancji uziemienia dzieli się także na bezpośrednie i pośrednie. Jeżeli chodzi o metody bezpośrednie to są to metody, w których wynik otrzymywany jest bez konieczności wykonywania żadnych obliczeń. W przypadku metod pośrednich wynik uzyskiwany jest pośrednio z pomiarów bezpośrednich.

Jeżeli chodzi o pomiary rezystancji uziemienia to powinny być one poprzedzone sprawdzeniem przewodów odprowadzających, ekranujących bądź też wyrównawczych. Zmierzona rezystancja nie powinna przekraczać wartości 1 Oma. Jeśli chodzi o pomiar tej wartości rezystancji to stosuje się kilka podstawowych metod: techniczną, kompensacyjną, udarową czy też techniczną miernikiem impedancji pętli zwarciowej.

Tego typu pomiary są bardzo skomplikowane i dlatego też należy liczyć się z tym, że aby je wykonać należy posiadać pewną odpowiednią wiedzę. Jest to dość skomplikowana kwestia i dlatego też zlecając tego rodzaju kwestię należy zwracać uwagę na wiele różnych czynników.

Metoda dwucęgowa

Tą metodę stosuje się na terenach zurbanizowanych, w miastach, gdzie jest zwarta zabudowa. Aby otrzymać wynik pomiaru należy wpierw wygenerować prąd, a następnie na podstawie spadku napięcia obliczyć wartość rezystancji. W tej metodzie używane są cęgi nadawcze, które generują napięcie w obwodzie oraz cęgi odbiorcze, które odpowiadają za pomiar prądu płynącego w obwodzie. Tu należy pamiętać o tym, że aby uzyskać wiarygodny wynik należy zamknąć obwód dla przepływu prądu. Dlatego tą metodą nie jest możliwe zmierzenie pojedynczego uziemienia.

 Partnerzy
Wszelkie prawa i materiały są własnością firmy ARVENS

 

ARVENS Julian Justyński |
al. Armii Krajowej 10 lok. 11 | 09-410 Płock |
tel. +48 501-457-442 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.