x 

Twój koszyk jest pusty
kontakt tel. +48 501 457 442
codziennie w godz. 9:00 do 21:00
Realizacja zamówień od 24 godzin!
Więcej niż sklep!
Category
Cena
zł zł 

Stan izolacji ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo obsługi i prawidłowe funkcjonowanie instalacji oraz urządzeń elektrycznych. Dobra izolacja to obok innych środków ochrony również gwarancja ochrony przed dotykiem bezpośrednim.

Skuteczną i najczęściej stosowaną metodą ochrony przeciwporażeniowej jest ochrona przed dotykiem pośrednim w obwodach wyposażonych w zabezpieczenia nadmiarowoprądowe. Metoda ta polega na samoczynnym wyłączeniu zasilania w przypadku pojawienia się niebezpiecznego napięcia dotykowego na dostępnych elementach przewodzących urządzeń elektrycznych.

Możliwości percepcyjne, a przez to stan psychofizyczny człowieka zależą w bardzo dużym stopniu od środowiska, w jakim aktualnie przebywa. Czynnikami wpływającymi na komfort psychiczny, a co za tym idzie zachowanie i możliwości, może być wszystko...

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo użytkowania instalacji i urządzeń elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej. 

Pomiar rezystancji jest podstawowym badaniem wykonywanym w celu określenia bezpieczeństwa instalacji oraz urządzeń elektrycznych. Polega na zmierzeniu prądu wywołanego przyłożeniem do diagnozowanej izolacji napięcia stałego o określonej wartości. Prąd mierzony podczas pomiaru rezystancji izolacji to suma: prądu ładowania pojemności, prądu upływu oraz prądu absorpcji, z czego decydujący o stanie izolacji jest prąd upływu, dominujący po naładowaniu obiektu i ustaniu procesów absorpcji.

Zasadniczą funkcją wyłącznika różnicowoprądowego (RCD) jest ochrona dodatkowa przed porażeniem prądem elektrycznym poprzez odłączenie zabezpieczanego obwodu od zasilania w przypadku wystąpienia w tym obwodzie nadmiernego prądu doziemnego.

Przyrząd pomiarowy powinna cechować ergonomiczna obsługa, pozwalająca na spełnienie wszelkich stawianych wymagań, umożliwiająca prowadzenia pomiarów w sposób szybki, wygodny i bezpieczny, a dodatkowo pomiary wykonywane przyrządem powinny być zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami ...

Pomiary małych rezystancji wykonuje się przy badaniu rezystancji połączeń: spawanych, szyn wyrównawczych, styków, połączeń kabli oraz cewek o niskiej oporności. Również mierniki do pomiaru małych rezystancji mogą być wykorzystywane do badania uzwojeń urządzeń elektrycznych, takich jak transformatory lub silniki. Próby te obejmują także kontrolę jakości połączeń lutowanych, ciągłości przewodów uziemiających.

 Partnerzy
Wszelkie prawa i materiały są własnością firmy ARVENS

 

ARVENS Julian Justyński |
al. Armii Krajowej 10 lok. 11 | 09-410 Płock |
tel. +48 501-457-442 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.